Ogłoszenia parafialne  Niedziela Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

*Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

* Dzisiaj również święto naszych kochanych Mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.. 

* Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17:30, a w Niedzielę o godz. 18.oo.

 * W czwartek, 30 V, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8 i 9.oo. Po Eucharystii o godz. 9.oo wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.

* Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom życzymy, wiele Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

* W piątek, 31 V święto Nawiedzenia N. M. P. i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele.

* W przedsionku, przy wyjściu polecamy nowy Gość Niedzielny (10 zł) oraz Mały Gość dla dzieci. 

*W niedzielę (26 maja) o godz. 17.30 rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę. Nasza parafia będzie miała swój dyżur modlitewny w poniedziałek (27 V) o godz. 14.oo.

* Bardzo dziękuję za wielką życzliwość, zrozumienie i wsparcie w utrzymaniu naszego kościoła, także za wpłaty na konto parafialne  – Bóg zapłać. 

* Zapraszamy na III Nidzicką Pieszą Pielgrzymkę do Gietrzwałdu pod hasłem „Matko, chroń swe dzieci!”. Zapisy w parafii św. Wojciecha.

 

Wizyty: 18727