Ogłoszenia parafialne  Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022 r.

* Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

*We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

* W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. We Mszy Świętej będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

*  W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.oo. Będzie to Msza wigilijna połączona z Uwielbieniem, łączymy się z parafią dziekańską, zapraszamy. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

* Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.

* W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

*  W przyszłą niedzielę dzieci z kl. 4 mają rocznicę I spowiedzi i komunii św. Spowiedź w sobotę o godz. 12.30

* Polecamy „Gościa Niedzielnego” a dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.

Z naszego kościoła transmitujemy wszystkie Msze św. przez stronę internetową parafii.

* Spowiedź św. jest codziennie przed i w trakcie każdej Mszy św.

W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
–  piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

Łowicz – Pielgrzymka do źródła życia Bł. Bolesławy Lamet
W sobotę 18 VI 2022 r. – wyruszymy do źródła życia Bł. Bolesławy Lament z okazji zbliżającej się 160 rocznicy Jej Chrztu św., który odbył się 17 lipca 1862 r.
PROGRAM SPOTKANIA: Godz. 10,oo rozpoczęcie spotkania; godz. 11,30 – Uroczysta – Eucharystia; wyprawa – Śladami Bł. Bolesławy Jej życia w Łowiczu oraz radosne świętowanie wspólnoty – Agapa przy Seminarium w Łowiczu; ok. godz. 15,00 – rozesłanie

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom życzymy, wiele Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

Bardzo dziękuję za wielką życzliwość, zrozumienie i wsparcie w utrzymaniu naszego kościoła, także za wpłaty na konto parafialne  – Bóg zapłać.

Wizyty: 9915