Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021r

* Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

* Wczoraj, w sobotę o godz. 10 i 12.oo odbyła się Uroczystość I Komunii Św. Jako dar ołtarza od rodziców dzieci, mamy odnowiony (posrebrzony i pozłocony w środku) kielich mszalny oraz nowe świece przy ołtarzu – Bóg zapłać. Na Biały Tydzień zapraszamy dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.3o nabożeństwo majowe i Mszę św.. W środę błogosławimy pamiątki i obrazki komunijne, a w Boże Ciało wspólna Msza św i procesja o godz. 9.oo. Dzieciom, rodzicom i bliskim gratulujemy oraz prosimy o opiekę Bożą i potrzebne łaski dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i odświętne przygotowanie kościoła do uroczystości – Bóg zapłać.

* Zbliża się pierwszy piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. W Piątek Msza św. o godz. 10 i 18.oo i po nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.oo rozpoczęcie Adoracji, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz Msza św. o godz. 10 i 18.oo.

* Dyżur spowiedzi jest codziennie przed i w trakcie Mszy św.

* Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
W najbliższy czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 8.oo i 9.oo. Po Mszy Świętej o 9.oo wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy.
„[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Mam nadzieję, że Ołtarze tradycyjnie uda się przygotować na ul. Nowomiejskiej, Dębowej, Żywicznej i przy kościele. Dziękuję Panu Kazikowi Kosińskiemu za przywiezienie w środę brzózek z lasu. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza (panom Szafarzom), organiście, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców (jak ktoś w domu ma dzwonek) do funkcji dzwonników. Bardzo prosimy również o zbieranie kwiatków dla dzieci do sypania, podczas procesji

* Kandydaci do Bierzmowania: czwartek o godz. 17.3o nabożeństwo Majowe i Msza Św.  Uroczystość Bierzmowania będzie w poniedziałek 7 czerwca, o godz. 18.oo, przewodniczył będzie Metropolita Warmiński Abp Józef Górzyński.

* DYSPENSA: Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęca się do udziału we Mszy w ciągu tygodnia.

* Przypominamy o stałych nabożeństwach                                                                                                                    Nowenny: we wtorek do naszej Patronki bł. Bolesławy Lament i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz do św. Józefa  Adoracja Najświętszego Sakramentu: we wtorek po Mszy do 21.oo oraz w czwartek od 17.oo           Różaniec wynagradzający w środę po Mszy św. o 18.oo – prowadzą panowie z Męskich Plutonów Różańca.

*Z naszego kościoła transmitujemy wszystkie Msze św. przez stronę internetową parafii (tutaj jest bardzo dobry dźwięk).

* polecamy prasę katolicką

* Spowiedź św. jest codziennie przed i w trakcie każdej Mszy św.

W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom życzymy, wiele Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

* Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej udzielanej na rękę: Lewa dłoń położona na prawej (leworęczni odwrotnie), ksiądz kładzie Hostię i mówi Ciało Chrystusa, odpowiadamy Amen. przy księdzu bierzemy Hostię palcami drugiej ręki i podajemy sobie do ust. Ci, którzy wybierają tę formę niech podchodzą pierwsi, później Ci, którzy chcą przyjąć Ją do ust.

Znak pokoju przekazujmy sobie przez skłon głowy.

*  Bardzo dziękuję za wielką życzliwość, zrozumienie i wsparcie w utrzymaniu naszego kościoła, także za wpłaty na konto parafialne  – Bóg zapłać.

Wizyty: 4912