Ogłoszenia 16 Niedziela Zwykła 18.07.2021r

* Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

* Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

* 18-25 lipca, XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dzisiaj po każdej Mszy św. do południa, odbędzie się poświęcenie pojazdów, a złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

*  Za tydzień w niedzielę, we wspomnienie św. Joachima i Anny, dziadków Jezusa – I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

+ KEP, „w ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Dlatego też, jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Podczas każdej Mszy św. skierujemy modlitwę błagalną za poszkodowanych, a po Mszy będzie zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”.

* Dyżur spowiedzi jest codziennie przed i w trakcie Mszy św.

* Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nidzicy poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Informacje na ulotkach i plakacie w gablocie.

* Kandydaci do Bierzmowania: czwartek o godz. 17.3o nabożeństwo Majowe i Msza Św.  Uroczystość Bierzmowania będzie w poniedziałek 7 czerwca, o godz. 18.oo, przewodniczył będzie Metropolita Warmiński Abp Józef Górzyński.

* DYSPENSA: Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęca się do udziału we Mszy w ciągu tygodnia.

* Przypominamy o stałych nabożeństwach                                                                                                                    Nowenny: we wtorek do naszej Patronki bł. Bolesławy Lament i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz do św. Józefa  Adoracja Najświętszego Sakramentu: we wtorek po Mszy do 21.oo oraz w czwartek od 17.oo           Różaniec wynagradzający w środę po Mszy św. o 18.oo – prowadzą panowie z Męskich Plutonów Różańca.

*Z naszego kościoła transmitujemy wszystkie Msze św. przez stronę internetową parafii (tutaj jest bardzo dobry dźwięk).

* polecamy prasę katolicką

* Spowiedź św. jest codziennie przed i w trakcie każdej Mszy św.

W tym tygodniu patronują nam:
w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

–  w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

*W minionym tygodniu odszedł do Pana                                                                                                                       śp. Tadeusz Kuciński, lat 88, z ul. Wiśniowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom życzymy, wiele Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

* Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej udzielanej na rękę: Lewa dłoń położona na prawej (leworęczni odwrotnie), ksiądz kładzie Hostię i mówi Ciało Chrystusa, odpowiadamy Amen. przy księdzu bierzemy Hostię palcami drugiej ręki i podajemy sobie do ust. Ci, którzy wybierają tę formę niech podchodzą pierwsi, później Ci, którzy chcą przyjąć Ją do ust.

Znak pokoju przekazujmy sobie przez skłon głowy.

*  Bardzo dziękuję za wielką życzliwość, zrozumienie i wsparcie w utrzymaniu naszego kościoła, także za wpłaty na konto parafialne  – Bóg zapłać.

Wizyty: 5820